Korony

LICÓWKI CERAMICZNE I KORONY

Licówki ceramiczne i korony to szybkie i widoczne efekty, które dzięki materiałom z jakich zostały wykonane, gwarantują naturalny wygląd i pewność, że w każdym oświetleniu zachowają wszystkie właściwości naturalnych zębów. Licówki pełnoceramiczne zapewniają naturalną opalescencję i fluorescencję oraz idealny wygląd, przy niedużej ingerencji w tkanki zęba.

Zastosowanie licówek umożliwia wprowadzenie wielu zmian w kształcie, długości i kolorze zębów, dzięki czemu można widocznie poprawić ogólną estetykę uzębienia.

Trzeba jednak pamiętać, że odbudowa pojedynczego zęba sprawia bardzo duże trudności, ponieważ efekt końcowy zdeterminowany jest podobieństwem do naturalnych zębów sąsiednich, posiadających indywidualną charakterystykę koloru i powierzchni szkliwa. Licówki, jako estetyczne uzupełnienia stałe, mają za zadanie imitować naturalne zęby, które w swojej strukturze zawierają bardzo dużo szczegółów anatomicznych, przebarwień oraz transmitują różne efekty świetlne i kolorystyczne, uzależnione od grubości szkliwa i wieku zęba.

Zaletą tego rozwiązania protetycznego jest oszczędna redukcja tkanek zęba. Oczywiście sposób preparacji zęba uzależniony jest od indywidualnej sytuacji uzębienia Pacjenta. Licówki ceramiczne są atrakcyjną alternatywą dla koron, ponieważ charakteryzuje je duża odporność na ścieranie, a także zapewniają bardzo dobry efekt estetyczny i bio-neutralność materiału z jakiego są wykonane.

Umów się na wizytę

Gabinet stomatologiczny
Joanna Sadowska
Poniedziałek-Piątek: 10:00-20:00
W weekendy nieczynne

Tel: 22 721 80 10
Kom: 603 688 819[recaptcha]

Zadzwoń teraz